Leah has logged 81 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dante's Peak

Dante's Peak

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Life

Life

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Little Death

The Little Death

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Flight of the Conchords: Live in London

Flight of the Conchords: Live in London

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Boy

Boy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Johnny English Reborn

Johnny English Reborn

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Happy Feet

Happy Feet

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
Read the review Edit this entry  
02
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Diner

Diner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Chicago

Chicago

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Witch

The Witch

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shame

Shame

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry