Leah has logged 65 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Flight of the Conchords: Live in London

Flight of the Conchords: Live in London

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Boy

Boy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Johnny English Reborn

Johnny English Reborn

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Happy Feet

Happy Feet

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
Read the review Edit this entry  
02
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Diner

Diner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Chicago

Chicago

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Witch

The Witch

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shame

Shame

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Boy A

Boy A

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
Read the review Edit this entry  
01
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Bélier Family

The Bélier Family

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry