Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The Creator

The Creator

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Argylle

Argylle

2024
×
Read the review Edit this entry  
14
Burning

Burning

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Maestro

Maestro

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Waves

Waves

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
It Follows

It Follows

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Greatest Night in Pop

The Greatest Night in Pop

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Society of the Snow

Society of the Snow

2023
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Croods

The Croods

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Trolls Band Together

Trolls Band Together

2023
×
★★★
Read other review Edit this entry  
11
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★
Edit this entry  
03
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Joy Ride

Joy Ride

2023
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Nun II

The Nun II

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★½
Edit this entry  
26
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★½
Edit this entry  
09
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
May December

May December

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Leo

Leo

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Trolls Band Together

Trolls Band Together

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Take Care of Maya

Take Care of Maya

2023
×
★★★
Edit this entry  
21
The Killer

The Killer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Pain Hustlers

Pain Hustlers

2023
×
★★
Edit this entry  
27
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
19
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
16
Mary & Myself

Mary & Myself

2013
×
Edit this entry  
13
Reptile

Reptile

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Saw

Saw

2004
×
★★½
Read other review Edit this entry  
01
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Love at First Sight

Love at First Sight

2023
×
★★★
Edit this entry  
25
Requiem for the American Dream

Requiem for the American Dream

2015
×
Edit this entry