Sort by

lex has logged 221 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Siberia

Siberia

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Slice

Slice

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
Terminal

Terminal

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Proud Mary

Proud Mary

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Minimalism: A Documentary About the Important Things

Minimalism: A Documentary About the Important Things

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
SPF-18

SPF-18

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Bubble Boy

Bubble Boy

2001
×
★★★★
Edit this entry  
24
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Jersey Boys

Jersey Boys

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
Edit this entry  
23
Grandma Got Run Over by a Reindeer

Grandma Got Run Over by a Reindeer

2000
×
Edit this entry  
23
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
First Man

First Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Far and Away

Far and Away

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
C'est la Vie

C'est la Vie

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

×
Read the review Edit this entry  
01
Everything Will Be OK

Everything Will Be OK

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
August: Osage County

August: Osage County

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Locke

Locke

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry