• Code 8

    Code 8

    ★★

    the only reason i watched this is because they’re hot sorry ✋🏼😔🤚🏼

  • The Creator

    The Creator

    ★★★

    why did i get sad over this ai propaganda type movie

  • Argylle

    Argylle

    this was so fucking stupid but also entertaining i don’t even know how to feel

  • Burning

    Burning

    ★★★

    *hits blunt*  it’s a metaphor, you wouldn’t understand 

  • Uptown Girls

    Uptown Girls

    ★★½

    brittany murphy could have healed me

  • Maestro

    Maestro

    ★★½

    not the most terrible oscar bait i’ve seen, but still not good. also why did nobody stop that smelly mf that wearing a nose prosthetic to play a jewish man is actually deplorable 

    signed,
    bradley cooper’s number 1 hater

  • Heat

    Heat

    ★★★★

    this was actually kinda beautiful bro

  • Waves

    Waves

    ★★

    fuck w the vibe but not w the execution but i give pity points for the effort and for sterling k brown

  • The Babadook

    The Babadook

    ★★½

    on today’s episode of: do i need an exorcism or therapy?

  • It Follows

    It Follows

    ★★

    *looks around*

    that’s it ???

  • The Greatest Night in Pop

    The Greatest Night in Pop

    ★★★

    but who invited dan aykroyd and why was it not mentioned once

  • The Croods

    The Croods

    ★★★

    “these ideas i churn in my stomach, then it goes to my mind”  actually the realest line ever written