• The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • How to Get Over a Breakup

    ★★★½

  • Girl

    ★★★½

  • Social Animals

    ★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Diamantino

    ★★★½

  • Cold War

    ★★★★★

  • Love, New Avenues

  • Duck Butter

    ★★★★½

  • For the Hungry Boy

  • Period. End of Sentence.

    ★★★

  • Shiva Baby

  • Apparition

    ★★★½

  • Feminists: What Were They Thinking?

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Tully

    ★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½

  • Minding the Gap

    ★★★★½

  • Skate Kitchen

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • RBG

    ★★★★½

  • Shirkers

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Private Life

    ★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Nathan for You: Finding Frances

  • WHAT DID JACK DO?

  • Coco

    ★★★½

  • Pushkar Puran

    ★★★½

  • Voyeur

    ★★½

  • Al Berto

    ★★★★

  • Unicorn Store

    ★★★½

  • Disobedience

    ★★★★½

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★½

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★

  • mother!

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Damned Summer

  • Void

  • Dunkirk

    ★★★★

  • In a Heartbeat

    ★★★

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

    ★★★

  • The Nothing Factory

    ★★★★½

  • The Beguiled

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★½

  • The Square

    ★★★★½

  • BPM (Beats per Minute)

    ★★★★½

  • Faces Places

    ★★★★★

  • Okja

    ★★★★½

  • Paula Rego: Secrets & Stories

    ★★★★★