• A Fantastic Woman

    ★★★★

  • What the Health

    ★★★½

  • Saint George

    ★★★

  • When We Rise

  • Big Little Lies

    ★★★★½

  • Colo

    ★★½

  • The Party

    ★★★½

  • Chavela

    ★★★★★

  • The Incredible Jessica James

    ★★★

  • Beach Rats

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • To the Bone

    ★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★

  • Fences

    ★★★★

  • Elis

    ★★★

  • Pussy

    ★★★½

  • Black Mirror: Playtest

    ★★★★

  • Black Mirror: Hated in the Nation

    ★★★½

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★★

  • Black Mirror: Men Against Fire

    ★★½

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★½

  • 20th Century Women

    ★★★★★

  • 13th

    ★★★★½

  • Porto

    ★★

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Letters from War

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★½

  • Penumbria

  • Hurricane Bianca

    ★★½

  • Elle

    ★★★½

  • The Neon Demon

    ★★★

  • It's Only the End of the World

    ★★★½

  • The Red Turtle

    ★★★★

  • Personal Shopper

    ★★★½

  • Aquarius

    ★★★★★

  • Paterson

    ★★★★½

  • American Honey

    ★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Raw

    ★★★½

  • I, Daniel Blake

    ★★★★½

  • Batrachian's Ballad

    ★★★★

  • Lemonade

    ★★★★½

  • Always Shine

    ★★½

  • Julieta

    ★★★★

  • Kedi

    ★★★★

  • Horace and Pete

    ★★★★½

  • Captain Fantastic

    ★★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★½

  • Mapplethorpe: Look at the Pictures

    ★★★★

  • Wiener-Dog

    ★★★

  • Mountain

    ★★★★

  • John From

    ★★★

  • Tomorrow

    ★★★★★

  • Closet Monster

    ★★★½

  • Ma Ma

    ★★½

  • Janis: Little Girl Blue

    ★★★

  • Room

    ★★½

  • Anomalisa

    ★★★★½

  • Cosmos

    ★★★★½

  • The Lobster

    ★★★★½

  • Inside Out

    ★★★★

  • The Little Prince

    ★★½

  • Love

    ★★

  • Mustang

    ★★★★★

  • Arabian Nights: Volume 2, The Desolate One

    ★★★½

  • Louder Than Bombs

    ★★★½

  • Carol

    ★★★½

  • Arabian Nights: Volume 1, The Restless One

    ★★★★