Sort by

rebekah has logged 296 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Duck Butter

Duck Butter

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The World Is Yours

The World Is Yours

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Colette

Colette

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hairspray

Hairspray

2007
×
Edit this entry  
01
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Cam

Cam

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
Read the review Edit this entry  
13
The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall

The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Edit this entry  
02
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★
Edit this entry  
30
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★½
Edit this entry  
28
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
First Man

First Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★
Edit this entry  
16
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★½
Edit this entry  
14
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★
Edit this entry  
08
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Edit this entry  
06
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Host

The Host

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Edit this entry  
28
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
Advantageous

Advantageous

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Edit this entry  
25
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry