Sort by
  • We Have a Ghost

    ★★★½

  • The Pale Blue Eye

    ★★

  • A Not So Merry Christmas

    ★★★

  • The Apology

    ★★½

  • Adult Swim Yule Log (aka The Fireplace)

    ★★★★½

  • In Search of Darkness: Part III

    ★★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★½

  • Scrooge: A Christmas Carol

    ★★½

  • Spirited

    ★★½

  • Who Done It: The Clue Documentary

    ★★★

  • The Murmuring

    ★★★½

  • The Viewing

    ★★★★½

  • Dreams in the Witch House

    ★★★★½

  • Pickman's Model

    ★★★★

  • The Outside

    ★★★½

  • The Autopsy

    ★★★★

  • Graveyard Rats

    ★★★★

  • Lot 36

    ★★★★

  • Prey for the Devil

    ★★½

  • Terror Train

    ★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★★

  • The Curse of Bridge Hollow

    ★★★½

  • The Phantoms

    ★★★½

  • Grimcutty

    ★★

  • The Inhabitant

    ★★½

  • Halloween Ends

    ★★★★

  • Christmas Bloody Christmas

    ★★★★

  • Trick or Treat Scooby-Doo!

    ★★★★

  • The Sound of 007

    ★★★

  • Nocebo

    ★★★

  • Devil's Workshop

    ★★½

  • Hellraiser

    ★★★★

  • The Munsters

    ★★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★★

  • Curse of Crom: The Legend of Halloween

    ★★★½

  • Smile

    ★★★½

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★★½

  • Jeepers Creepers: Reborn

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★

  • My Policeman

    ★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★½

  • The Inspection

    ★★★

  • Bros

    ★★½

  • The 101 Scariest Horror Movie Moments of All Time

    ★★★★

  • Pinocchio

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • The Whale

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★★½

  • Women Talking

    ★★★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Sorry About the Demon

    ★½

  • Terrifier 2

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★½

  • The Invitation

    ★★★★

  • 13: The Musical

    ★★

  • Beast

    ★★★

  • Fall

    ★★★½

  • Candy Land

    ★★★

  • Luck

    ★★★

  • Not Okay

    ★★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★

  • DC League of Super-Pets

    ★★★★

  • Skinamarink

    ★★★★

  • House of Darkness

    ★★½

  • Glorious

    ★★★

  • Nope

    ★★★½

  • The Leech

    ★★★★★

  • Romantic Mysticism: The Music of Billy Goldenberg

    ★★★★

  • The Sea Beast

    ★★★★½