Sort by

Michael Shawn has logged 126 entries for films during December 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
What's a Nice Girl Like You...?

What's a Nice Girl Like You...?

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Cindy

Cindy

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Blood Sport

Blood Sport

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Point of Terror

Point of Terror

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Celia

Celia

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Zombie 3

Zombie 3

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Legend of Boggy Creek

The Legend of Boggy Creek

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wild Beasts

Wild Beasts

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Six Million Dollar Man: Wine, Women and War

The Six Million Dollar Man: Wine, Women and War

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Disappearance of Aimee

The Disappearance of Aimee

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Legend of the Witches

Legend of the Witches

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Incredible Hulk Returns

The Incredible Hulk Returns

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Jericho Mile

The Jericho Mile

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Halfway House

The Halfway House

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Buttons

Buttons

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
If It's a Man - Hang Up!

If It's a Man - Hang Up!

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fiesta

Fiesta

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bloody Pit of Horror

Bloody Pit of Horror

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Quarantine

Quarantine

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Goin' to Town

Goin' to Town

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Burial Ground

Burial Ground

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
A Muppet Family Christmas

A Muppet Family Christmas

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Carol for Another Christmas

Carol for Another Christmas

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mutiny

Mutiny

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kadaicha

Kadaicha

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rapture

Rapture

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kiss of the Tarantula

Kiss of the Tarantula

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Town Santa Forgot

The Town Santa Forgot

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The First Christmas

The First Christmas

1979
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
25
A Special Sesame Street Christmas

A Special Sesame Street Christmas

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blood Legacy

Blood Legacy

1971
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Assignment Terror

Assignment Terror

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Christmas in July

Christmas in July

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Papa Was a Preacher

Papa Was a Preacher

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Carpenters: A Christmas Portrait

The Carpenters: A Christmas Portrait

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Andy Williams Christmas Show

The Andy Williams Christmas Show

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Christmas Without Snow

A Christmas Without Snow

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Kenny & Dolly: A Christmas to Remember

Kenny & Dolly: A Christmas to Remember

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Christmas in Disneyland

Christmas in Disneyland

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Killer Inside Me

The Killer Inside Me

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Five Came Back

Five Came Back

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Brigadoon

Brigadoon

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Christmas Wife

The Christmas Wife

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shallow Grave

Shallow Grave

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fatman

Fatman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Traveling Executioner

The Traveling Executioner

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Graverobbers

Graverobbers

1988
×
Read the review Edit this entry  
21
Naughty Marietta

Naughty Marietta

1935
×
★★★★½
Read the review Edit this entry