• How I Became a Super Hero

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • It's a Sin

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

  • News of the World

    ★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Prom

    ★★★

  • The Last Hillbilly

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • My Best Part

    ★★★½

  • Red Soil

    ★★★

  • The Undoing

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

  • Slalom

    ★★★½

  • Miss

    ★★

  • Le Feu sacré

    ★★★½

  • Riot Police

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★½

  • La Première marche

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Bye Bye Morons

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • The ABCs of Love

    ★★★

  • Little Vampire

    ★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Teddy

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Appearances

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • The Monopoly of Violence

    ★★★★

  • Antoinette in the Cévennes

    ★★★★

  • We Are Who We Are

  • I Care a Lot

    ★½

  • Another Round

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★½

  • DNA

    ★★★

  • Sophie Jones

    ★★★

  • Lorelei

    ★★★★

  • The Violent Heart

    ★★

  • Don't Tell a Soul

  • Holler

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Love Is Love Is Love

  • A Good Man

    ★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • French Tech

    ★★★½

  • Fishlove

    ★★½

  • Antebellum

    ★★½

  • Last Words

    ★★

  • Small Country: An African Childhood

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • After We Collided

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★

  • Into the World

    ★★★½

  • Yakari

    ★★★

  • Greenland

    ★★★

  • Unhinged

    ★★★

  • Peninsula

    ★★

  • Summer of 85

    ★★★★½

  • The Old Guard

    ★★