• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • French Tech

    ★★★½

  • Fishlove

    ★★½

  • Antebellum

    ★★½

  • Last Words

    ★★

  • Small Country: An African Childhood

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • After We Collided

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★

  • Into the World

    ★★★½

  • Yakari

    ★★★

  • Greenland

    ★★★

  • Unhinged

    ★★★

  • Peninsula

    ★★

  • Summer of 85

    ★★★★½

  • The Old Guard

    ★★

  • Simply Black

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Perfumes

    ★★★

  • Calamity Jane

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Josep

    ★★★★

  • Lost Bullet

    ★★★½

  • A Whisker Away

    ★★

  • The Letter Room

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★½

  • I May Destroy You

  • 100% Wolf

  • Out

  • Scoob!

    ★★★

  • The Eddy

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Hollywood

  • Normal People

  • The Willoughbys

    ★★★

  • Tigertail

    ★★½

  • Unorthodox

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Little Fires Everywhere

  • The Plot Against America

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • A Mermaid in Paris

    ★★★

  • How to Be a Good Wife

    ★★★

  • Resistance

    ★★½

  • The Way Back

    ★★★

  • De Gaulle

  • Night Shift

    ★★½

  • Days

    ★★★½

  • Cyrille

    ★★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Delete History

    ★★★½

  • Superman: Red Son

    ★★

  • Undine

    ★★★★

  • If It Were Love

    ★★½

  • Little Girl

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Malmkrog

  • Colette

  • The Thing About Harry

    ★★

  • Emma.

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Shooom's Odyssey

  • Histoire d'un regard

    ★★½

  • Teddy

    ★★★½

  • A Perfectly Normal Family

    ★★★½

  • So What If The Goats Die