• Beasts Clawing at Straws

    ★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★½

  • Relic

    ★★★½

  • Working Girls

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Do Not Split

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Jumbo

    ★★★½

  • Boys State

    ★★★½

  • Time

    ★★★½

  • His House

    ★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Uncle Frank

    ★★★★

  • Cuties

    ★★★★

  • La cravate

    ★★★½

  • Felicità

    ★★★½

  • The Godmother

    ★★

  • The Outsider

    ★★

  • Underwater

    ★★½

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★½

  • Pinocchio

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Cats

  • Bombshell

    ★★★½

  • Lola

    ★★★½

  • SamSam

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Lupin the Third: The First

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★

  • 1917

    ★★★

  • The Translators

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • The Dazzled

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Man Up!

    ★★★½

  • The Collapse

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★

  • Midway

    ★½

  • Klaus

    ★★★½

  • My Dog Stupid

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Sin

    ★★★½

  • Mrs. Fletcher

    ★★★★

  • Watchmen

  • Enormous

    ★★★½

  • Sympathy for the Devil

    ★★★

  • Wonder Boy

    ★★★

  • The Addams Family

    ★★★

  • Night Ride

    ★★★½

  • White Riot

    ★★★

  • #Iamhere

    ★★½

  • The Atomic Adventure

  • Love Trilogy: Reborn

    ★★★★

  • Wonder Woman: Bloodlines

    ★★★

  • Freed

  • Perfect Nanny

    ★★½

  • Among the Almond Trees

  • The Irishman

    ★★

  • In the Name of the Land

    ★★★

  • Forward: Tomorrow Belongs to Us

    ★★½

  • A Dark, Dark Man

    ★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • The Endless Trench

    ★★★½

  • Saria

  • Selfie

    ★★½

  • Lucky Day

  • Blood Machines

    ★★★½

  • Undone

  • Unbelievable