• The Adam Project

    ★★★

  • Turning Red

    ★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Pam & Tommy

    ★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★

  • Scream

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Yes Day

    ★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Chaos Walking

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

  • The New Mutants

    ★★

  • Chemical Hearts

    ★★

  • Don't Listen

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Secret Garden

    ★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • The Wrong Missy

    ½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★

  • Brahms: The Boy II

  • Emma.

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • The Grudge

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ½

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Countdown

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Fractured

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Child's Play

    ½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★