• You Are Not My Mother

    ★★

  • The Death of David Cronenberg

  • Terrorizers

    ★★★

  • Earwig

    ★★½

  • Saloum

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Candyman

    ★½

  • Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

    ★★★

  • After Blue (Dirty Paradise)

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★

  • Memoria

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★½

  • Neptune Frost

    ★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Endorphin Port

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Are You Lonesome Tonight?

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Cliff Walkers

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Uncertain Presence

  • Karnan

    ★★★½

  • Cool Cat Fights Coronavirus

    ½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • The Maidenswood

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★½

  • YZY_WY_DOC_DAY01-03_V02

  • DONDA Documentary

  • 7 Inter-Views About China

  • Education

    ★★★

  • Alex Wheatle

    ★★½

  • Castle Freak

  • The Prom

  • nothing hurts, and you won’t be

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★½

  • Small Axe

  • Mank

    ★½

  • October Rumbles

    ★★★

  • Dictee

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Rifkin's Festival

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ★★½

  • The Inheritance

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★½

  • In My Room

    ★★★

  • Sportin' Life

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • PVT Chat

    ★★½

  • Host

    ★½

  • Idiot Prayer: Nick Cave Alone at Alexandra Palace