ryan has logged 710 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Terrorizers

Terrorizers

1986
×
★★★½
Edit this entry  
31
Age of Consent

Age of Consent

1969
×
★★
Edit this entry  
31
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
★★
Edit this entry  
30
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Nightfall

Nightfall

1956
×
★★★
Edit this entry  
29
The Blade

The Blade

1995
×
★★★½
Edit this entry  
29
Teknolust

Teknolust

2002
×
★★★
Edit this entry  
28
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
Tron

Tron

1982
×
★★★
Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★½
Edit this entry  
27
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
The Possessed

The Possessed

1965
×
★★★★
Edit this entry  
26
In My Skin

In My Skin

2002
×
★½
Edit this entry  
26
The Forest of Love

The Forest of Love

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Hotel by the River

Hotel by the River

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bullet in the Head

Bullet in the Head

1990
×
★★★★
Edit this entry  
24
Hard Paint

Hard Paint

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Black Legion

Black Legion

1937
×
★★★
Edit this entry  
22
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Antfarm Dickhole

Antfarm Dickhole

2011
×
½
Edit this entry  
21
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
City on Fire

City on Fire

1987
×
★★★★
Edit this entry  
21
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Blade II

Blade II

2002
×
★★★
Edit this entry  
20
The Report

The Report

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Pink Narcissus

Pink Narcissus

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★
Edit this entry  
19
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Daddy Longlegs

Daddy Longlegs

2009
×
★★★★
Edit this entry  
17
Tommaso

Tommaso

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★
Edit this entry  
14
Kickboxer: Vengeance

Kickboxer: Vengeance

2016
×
Edit this entry  
14
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Edit this entry  
14
Dyketactics

Dyketactics

1974
×
★★★★
Edit this entry  
12
Morocco

Morocco

1930
×
★★★½
Edit this entry  
10
Bestial Burden

Bestial Burden

2014
×
★★★½
Edit this entry  
08
Rewind

Rewind

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Riddles of the Sphinx

Riddles of the Sphinx

1977
×
★★
Edit this entry  
07
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★
Edit this entry