ryan has logged 67 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Supernatural

Supernatural

1933
×
★★★½
Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Edit this entry  
27
Sunset

Sunset

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Edit this entry  
25
Little Woods

Little Woods

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Top Five

Top Five

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Kyaa Kool Hain Hum 3

Kyaa Kool Hain Hum 3

2016
×
★½
Edit this entry  
22
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★
Edit this entry  
22
Three Songs About Lenin

Three Songs About Lenin

1934
×
★★★½
Edit this entry  
21
Daisy Kenyon

Daisy Kenyon

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★
Edit this entry  
21
Not a Jealous Bone

Not a Jealous Bone

1987
×
★★★
Edit this entry  
21
Beneath the Skin

Beneath the Skin

1981
×
★★★
Edit this entry  
21
Grandma about Grandpa

Grandma about Grandpa

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
A Night to Dismember

A Night to Dismember

1983
×
★★★★
Edit this entry  
20
Propaganda

Propaganda

2012
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Lineup

The Lineup

1958
×
★★★
Edit this entry  
19
Awaara

Awaara

1951
×
★★★★
Edit this entry  
18
Neo Tokyo

Neo Tokyo

1987
×
★★★
Edit this entry  
18
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★★
Edit this entry  
18
The Fifth Cord

The Fifth Cord

1971
×
★★★
Edit this entry  
18
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Salomé

Salomé

1922
×
★★★½
Edit this entry  
17
Too Wise Wives

Too Wise Wives

1921
×
★★★
Edit this entry  
16
Working Girls

Working Girls

1986
×
★★★★
Edit this entry  
16
Tank Girl

Tank Girl

1995
×
★★★★
Edit this entry  
16
Aniara

Aniara

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
Stockholm

Stockholm

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
The Cloud-Capped Star

The Cloud-Capped Star

1960
×
★★★½
Edit this entry  
15
Goodbye Uncle Tom

Goodbye Uncle Tom

1971
×
★★
Edit this entry  
15
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
★★★
Edit this entry  
15
Police Story

Police Story

1985
×
★★★½
Edit this entry  
15
She-Wolf of London

She-Wolf of London

1946
×
★★★
Edit this entry  
15
Silver Jew

Silver Jew

2007
×
★★★
Edit this entry  
15
Symphony in Black: A Rhapsody of Negro Life

Symphony in Black: A Rhapsody of Negro Life

1935
×
★★★½
Edit this entry  
15
Girl Shy

Girl Shy

1924
×
★★½
Edit this entry  
15
Sshtoorrty

Sshtoorrty

2005
×
★★★
Edit this entry  
15
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★½
Edit this entry  
14
Rubber

Rubber

2010
×
★½
Edit this entry  
13
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★
Edit this entry  
11
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★½
Edit this entry  
11
Night Tide

Night Tide

1961
×
★★★★
Edit this entry  
11
Tape

Tape

2001
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Living Skeleton

The Living Skeleton

1968
×
★★★
Edit this entry  
10
Sapphire

Sapphire

1959
×
★★★
Edit this entry  
09
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★
Edit this entry