Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★½
Edit this entry  
01
Saw V

Saw V

2008
×
★★
Read prior review Edit this entry  
01
Saw IV

Saw IV

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Splendor in the Grass

Splendor in the Grass

1961
×
★★★
Edit this entry  
25
Saw III

Saw III

2006
×
★★★
Edit this entry  
25
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Edit this entry  
24
Sanctuary

Sanctuary

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★
Edit this entry  
18
Poor Things

Poor Things

2023
×
Edit this entry  
15
Odd Thomas

Odd Thomas

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Bewitched

Bewitched

2005
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Thin Blue Line

The Thin Blue Line

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Troll 2

Troll 2

1990
×
Edit this entry  
09
Ishtar

Ishtar

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Lucy

Lucy

2014
×
★★★
Edit this entry  
03
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
02
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★
Edit this entry  
01
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Martyrs

Martyrs

2008
×
Read the review Edit this entry  
31
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Slotherhouse

Slotherhouse

2023
×
★★
Edit this entry  
29
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Noises Off...

Noises Off...

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Edit this entry  
24
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Edit this entry  
16
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Edit this entry  
16
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

2015
×
★★
Edit this entry  
15
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Shadows: The Making Of Nope

Shadows: The Making Of Nope

2022
×
Edit this entry  
08
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
Read prior review Edit this entry  
08
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Fatale

Fatale

2020
×
Edit this entry  
05
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
Edit this entry  
05
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★★
Edit this entry  
04
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Edit this entry