• Baby Driver

  • Logan

  • Freak Show

  • Super Dark Times

  • T2 Trainspotting

  • God's Own Country

  • Beach Rats

  • Get Out

  • A Ghost Story

  • Call Me by Your Name

  • To the Bone

  • Thoroughbreds

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Silence

    ★★★★★

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

  • 20th Century Women

  • The King's Choice

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

  • A Silent Voice

  • The Edge of Seventeen

  • Sami Blood

  • Jackie

  • Buster's Mal Heart

    ★★★★½

  • Handsome Devil

  • I Am Not Your Negro

  • A Monster Calls

  • Before the Flood

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

  • 1:54

  • Kubo and the Two Strings

  • Suicide Squad

  • Shin Godzilla

  • Your Name.

  • The Legend of Tarzan

  • Finding Dory

  • Bo Burnham: Make Happy

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★½

  • The Neon Demon

  • It's Only the End of the World

  • The Red Turtle

  • My Life as a Zucchini

  • The Nice Guys

  • Raw

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Florence Foster Jenkins

  • Curmudgeons

  • Captain America: Civil War

  • Miss Stevens

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Allegiant

  • 10 Cloverfield Lane

  • Deadpool

  • As You Are

  • Lovesong

  • Sing Street

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • Operation Avalanche

  • Swiss Army Man

    ★★★★★

  • The Revenant

  • Star Wars: The Force Awakens

  • A Man Called Ove

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • Land of Mine

  • Krampus

  • John Mulaney: The Comeback Kid

  • The Big Short

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • Closet Monster