• Kung Fu Panda

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★★★

  • The Wind Rises

    ★★★★★

  • Kino's Journey

    ★★★★½

  • Fireworks

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★½

  • Show Me Love

    ★★★★½

  • Midsommar

    ½

  • Nausicaä of the Valley of the Wind

    ★★★★★

  • Princess Mononoke

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • Oldboy

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • 365 Days

    ½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • Psycho

    ★★★★½

  • Room

    ★★★★½

  • Cool Hand Luke

    ★★★★½