ingrid has rated 69 films ★★★★½ .

  • Kino's Journey

    ★★★★½

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★½

  • Show Me Love

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • Psycho

    ★★★★½

  • Room

    ★★★★½

  • Cool Hand Luke

    ★★★★½

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★★½

  • The Thin Red Line

    ★★★★½

  • Lady Snowblood

    ★★★★½

  • Ratatouille

    ★★★★½

  • Showgirls

    ★★★★½

  • Safe

    ★★★★½

  • I'm a Cyborg, But That's OK

    ★★★★½

  • Only Yesterday

    ★★★★½

  • Stand by Me

    ★★★★½

  • Spirited Away

    ★★★★½