ingrid has rated 65 films ★★★★★ .

  • Kung Fu Panda

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★★★

  • The Wind Rises

    ★★★★★

  • Fireworks

    ★★★★★

  • Nausicaä of the Valley of the Wind

    ★★★★★

  • Princess Mononoke

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • Oldboy

    ★★★★★

  • Full Metal Jacket

    ★★★★★

  • Lawrence of Arabia

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Silence

    ★★★★★

  • Millennium Actress

    ★★★★★

  • Perfect Blue

    ★★★★★

  • Kiki's Delivery Service

    ★★★★★

  • The Wicker Man

    ★★★★★

  • For a Few Dollars More

    ★★★★★

  • The Good, the Bad and the Ugly

    ★★★★★