Sort by

Dan has logged 34 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Edit this entry  
24
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Killer Party

Killer Party

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Invisible Invaders

Invisible Invaders

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Marauders

Marauders

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Beyond the Gates

Beyond the Gates

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Bodyguard

The Bodyguard

1992
×
★★½
Edit this entry  
11
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
10
Doctor X

Doctor X

1932
×
★★★
Edit this entry  
10
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Friday

Friday

1995
×
★★★
Edit this entry  
10
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★★
Read other review Edit this entry  
09
After

After

2012
×
★★
Edit this entry  
08
The Black Room

The Black Room

1935
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Eiger Sanction

The Eiger Sanction

1975
×
★★½
Edit this entry  
06
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
★★★★
Edit this entry  
05
Christmas Eve

Christmas Eve

2015
×
Edit this entry  
05
Cleopatra Jones

Cleopatra Jones

1973
×
★★★
Edit this entry  
04
The Muthers

The Muthers

1976
×
★★★
Edit this entry  
04
Three O'Clock High

Three O'Clock High

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Tales from the Hood

Tales from the Hood

1995
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
03
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★★
Edit this entry  
03
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Dan in Real Life

Dan in Real Life

2007
×
★★★½
Edit this entry  
01
Betrayed

Betrayed

1954
×
★★½
Edit this entry