Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
This Is Me…Now

This Is Me…Now

2024
×
Edit this entry  
15
Madame Web

Madame Web

2024
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
½
Edit this entry  
26
Desire Lines

Desire Lines

2024
×
Edit this entry  
25
Eternal You

Eternal You

2024
×
Edit this entry  
25
Irena's Vow

Irena's Vow

2023
×
Edit this entry  
21
The Living Dead

The Living Dead

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mean Girls

Mean Girls

2024
×
★★
Edit this entry  
16
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lilya 4-ever

Lilya 4-ever

2002
×
★★★
Edit this entry  
15
Cemetery of Splendor

Cemetery of Splendor

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Last Things

Last Things

2023
×
Edit this entry  
13
Anyone But You

Anyone But You

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Portrait of a Young Girl at the End of the 60s in Brussels

Portrait of a Young Girl at the End of the 60s in Brussels

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
In Bed with Victoria

In Bed with Victoria

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Chinese Roulette

Chinese Roulette

1976
×
★★★½
Edit this entry  
06
Starrbooty

Starrbooty

2007
×
Edit this entry  
05
Shame

Shame

2011
×
★★★½
Edit this entry  
05
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★½
Edit this entry  
04
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
30
How to Have Sex

How to Have Sex

2023
×
★★½
Edit this entry  
29
Music

Music

2023
×
★★★
Edit this entry  
28
Ferrari

Ferrari

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Creator

The Creator

2023
×
★½
Edit this entry  
26
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★½
Edit this entry  
26
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1956
×
★★★
Edit this entry  
26
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bull Durham

Bull Durham

1988
×
★★★
Edit this entry  
25
Holiday Affair

Holiday Affair

1949
×
★★★
Edit this entry  
25
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
Edit this entry  
24
In Our Day

In Our Day

2023
×
★★★
Edit this entry  
23
Do Not Expect Too Much from the End of the World

Do Not Expect Too Much from the End of the World

2023
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1934
×
★★★
Edit this entry  
21
May December

May December

2023
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
20
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Showing Up

Showing Up

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
Unrest

Unrest

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
The Conspiracy

The Conspiracy

2022
×
Edit this entry  
19
They Live by Night

They Live by Night

1948
×
★★★★½
Edit this entry  
18
In Water

In Water

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tótem

Tótem

2023
×
★★★½
Edit this entry