Sort by

matt 🔪 has logged 510 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
El Planeta

El Planeta

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Old

Old

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
About Endlessness

About Endlessness

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Catfight

Catfight

2016
×
★★
Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
After We Fell

After We Fell

2021
×
½
Edit this entry  
25
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
Edit this entry  
25
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★
Edit this entry  
25
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
Edit this entry  
25
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Days

Days

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Azor

Azor

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Queenpins

Queenpins

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Yes Day

Yes Day

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
France

France

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Passing

Passing

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Flee

Flee

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
All Light, Everywhere

All Light, Everywhere

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Nurse 3-D

Nurse 3-D

2013
×
Read the review Edit this entry  
17
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Humans

The Humans

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
These Old Broads

These Old Broads

2001
×
Edit this entry  
12
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Scary Movie 4

Scary Movie 4

2006
×
★½
Edit this entry  
10
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry