• Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Locked Down

    ½

  • Tiger

    ★★½

  • Under The Grapefruit Tree: The CC Sabathia Story

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • Challenger: The Final Flight

  • Unpregnant

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Chemical Hearts

  • An American Pickle

    ★★★

  • Host

    ★★★★

  • Peninsula

    ★★

  • #Alive

    ★★★½

  • How to Fix a Drug Scandal

    ★★★½

  • The Hunt

    ½

  • The Way Back

    ★★★

  • The Trials of Gabriel Fernandez

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Road to Roma

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★½

  • The Turning

    ★★

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★

  • Underwater

  • Bombshell

    ★½

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Maradona in Mexico

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • Harriet

    ★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Take Us Home: Leeds United

  • 7500

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • In Search for Flight AF447

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Ma

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Diego Maradona

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • 1994

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • River, el más grande siempre

    ★½

  • Buffaloed

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • High Flying Bird

    ★★★

  • Monos

    ★★★

  • American Factory

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Vice

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★

  • On the Basis of Sex

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Muralla

    ★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Widows

    ★★★