Sort by

inrodwetrust has logged 35 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Coneheads

Coneheads

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Rocky

Rocky

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Aniara

Aniara

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Blob

The Blob

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Casino

Casino

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★
Read the review Edit this entry