Sort by

HeWhoCanDigIt has logged 31 entries for films during May 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Legend of Hell House

The Legend of Hell House

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
TerrorVision

TerrorVision

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Thriller: A Cruel Picture

Thriller: A Cruel Picture

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Witch

The Witch

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Grace

Grace

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shocker

Shocker

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pacific Heights

Pacific Heights

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Boy

The Boy

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Violent Naples

Violent Naples

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
King Kong

King Kong

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Torso

Torso

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gloria

Gloria

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
SPL II: A Time for Consequences

SPL II: A Time for Consequences

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Seconds

Seconds

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Son of Saul

Son of Saul

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Battery

The Battery

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Roadgames

Roadgames

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Cutter's Way

Cutter's Way

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry