HeWhoCanDigIt has logged 25 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
Edit this entry  
30
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
Edit this entry  
29
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shivers

Shivers

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Cat's Eye

Cat's Eye

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Man Hunt

Man Hunt

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Dolls

Dolls

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Antisocial

Antisocial

2013
×
Read the review Edit this entry  
20
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Boogens

The Boogens

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
13 Sins

13 Sins

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Terra Formars

Terra Formars

2016
×
★½
Edit this entry  
14
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★½
Edit this entry  
13
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★½
Edit this entry  
09
Bloody Sunday

Bloody Sunday

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Almost Human

Almost Human

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Revanche

Revanche

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
Edit this entry  
04
The Final Terror

The Final Terror

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The House by the Cemetery

The House by the Cemetery

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry