• I'm Thinking of Ending Things

  • The Invisible Man

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Thor: Ragnarok

    ★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ½

  • Baby Driver

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★½

  • Doctor Strange

    ★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Captain America: Civil War

    ½

  • Deadpool

    ★★

  • The Revenant

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★½

  • The Martian

    ★★★

  • The Lobster

    ★★★½

  • Ant-Man

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ½

  • The Witch

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy

  • Captain America: The Winter Soldier

    ½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★

  • Her

    ★★½

  • Les Misérables

    ★★★½

  • The Dark Knight Rises

    ★½

  • Moonrise Kingdom

    ★★½

  • The Avengers

    ½

  • Samsara

    ★★★★★

  • Drive

    ★★★

  • Black Swan

    ★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★

  • Iron Man

    ½

  • No Country for Old Men

    ★★★½

  • Zodiac

    ★★½

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★½

  • Spirited Away

    ★★★½

  • Donnie Darko

    ★★★

  • Memento

    ★★★