Sort by
  • Inside the Mind of a Cat

    ★★★½

  • Not Okay

    ½

  • Purple Hearts

    ½

  • Nope

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★★

  • To My Star 2: Our Untold Stories

    ★★★★

  • BTS Permission to Dance On Stage - Seoul: Live Viewing

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Our Beloved Summer

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Britney vs. Spears

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • Save Ralph

  • You Make Me Dance

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • To My Star

    ★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★

  • Audrey

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • My First Summer

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Run

    ★★

  • This Is Paris

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The Stranger by the Shore

    ★★

  • Nomadland

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★½

  • The Night Clerk

  • Emma.

    ★★★★

  • Sergio

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Kim Ji-young, Born 1982

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★

  • Uncut Gems

    ½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Dreamland

    ★★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★