• The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Unsane

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • The Cloverfield Paradox

  • Hereditary

    ★★★½

  • Searching

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • The Ritual

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★½

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • It Comes at Night

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Life

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • To the Bone

    ★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★

  • Passengers

    ★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★

  • Moana

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • The Girl on the Train

  • The Edge of Seventeen

  • Lion

    ★★★★

  • Free Fire

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • Bad Moms

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • Raw

    ★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Train to Busan

    ★★★½

  • The Conjuring 2

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Deadpool

  • Swiss Army Man

  • Dirty Grandpa

    ½

  • The Revenant

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Daddy's Home

    ★½

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • John Mulaney: The Comeback Kid

    ★★★★★

  • The Martian

  • Room

    ★★★★★