allysa has logged 35 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Unsane

Unsane

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Green Lantern

Green Lantern

2011
×
★½
Edit this entry  
03
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Edit this entry  
31
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lucy

Lucy

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Memento

Memento

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
Read the review Edit this entry  
02
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry