• The Guilty

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • American Murder: The Family Next Door

  • Break the Silence: The Movie

  • Tenet

    ★★★★★

  • Jim Jefferies: Intolerant

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Unorthodox

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • 1917

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Daniel Sloss: X

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

  • The Platform

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Tell Me Who I Am

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Bring the Soul: The Movie

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • The Disappearance of Madeleine McCann

  • Us

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★★

  • The Prodigy

    ★★

  • The Great Hack

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

  • Fyre

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★★

  • The Innocent Man

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Burn the Stage: The Movie

  • Bird Box

    ★★★★

  • Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Mo Amer: The Vagabond

  • Venom

    ★★★★

  • Maniac

  • Daniel Sloss: Live Shows

  • mid90s

    ★★★★

  • Outlaw King

    ★★★★

  • 22 July

    ★★½

  • Boy Erased

    ★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Bert Kreischer: Secret Time

  • Jim Jefferies: This Is Me Now

  • Cam

    ★★★½

  • Adrift

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Muse: Drones World Tour

    ★★★★★

  • Greg Davies: You Magnificent Beast

  • Seth Rogen's Hilarity for Charity

  • Ricky Gervais: Humanity

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Tomb Raider

    ★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Utøya: July 22

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★★