emma has logged 11 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
How Do You Know

How Do You Know

2010
×
★½
Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wild

Wild

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
La Vie en Rose

La Vie en Rose

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Beware the Slenderman

Beware the Slenderman

2016
×
Read the review Edit this entry