• Dave Chappelle: The Closer

  • Squid Game

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

  • How to Become a Tyrant

  • Breaking Boundaries: The Science of Our Planet

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★

  • Save Ralph

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Transfigure

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • Stuck Apart

    ★★

  • The Serpent

    ★★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Ethos

  • Greenpeace: There's a Monster in My Kitchen

  • Cadaver

    ★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★★

  • Mainstream

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Unknown Origins

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Normal People

    ★★★★

  • Picture a Scientist

    ★★★★★

  • Altered Carbon: Resleeved

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Comidark Films 2: The Pawn

  • Comidark Films 2: Insane

    ★★

  • Karakomik Filmler 2

    ★★½

  • Sex, Explained

  • Dracula

  • What the F* Is Going On?

    ★★★★

  • Pocket Hercules: Naim Suleymanoglu

  • Greatest Events of World War II in Colour

    ★★★★½

  • STOP

  • Klaus

    ★★★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★

  • The Addams Family

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Enter the Anime

    ½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Ma

    ★½

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Noah Land

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Love, Death & Robots: The Secret War

  • Love, Death & Robots: Ice Age