Sort by

Robert has logged 24 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Assault! Jack the Ripper

Assault! Jack the Ripper

1976
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Gruesome Twosome

The Gruesome Twosome

1967
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Two Thousand Maniacs!

Two Thousand Maniacs!

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Female Prisoner Scorpion: Jailhouse 41

Female Prisoner Scorpion: Jailhouse 41

1972
×
★★★★
Edit this entry  
28
Penitentiary

Penitentiary

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Best Friends

Best Friends

1975
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
The Devil's Plaything

The Devil's Plaything

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Female Prisoner #701: Scorpion

Female Prisoner #701: Scorpion

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Whiskey Mountain

Whiskey Mountain

1977
×
★★★
Edit this entry  
24
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lone Wolf McQuade

Lone Wolf McQuade

1983
×
★★★½
Edit this entry  
20
Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Female Prisoner Scorpion: Beast Stable

Female Prisoner Scorpion: Beast Stable

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Violent Cop

Violent Cop

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Primitives

Primitives

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Blood Stalkers

Blood Stalkers

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
SS Experiment Love Camp

SS Experiment Love Camp

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Mad Bomber

The Mad Bomber

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mako: The Jaws of Death

Mako: The Jaws of Death

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Suburbia

Suburbia

1983
×
★★★★
Edit this entry  
01
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★½
Edit this entry