Sort by

Invincible has logged 380 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Candyman

Candyman

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Farewell My Concubine

Farewell My Concubine

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Naked Gun 33⅓: The Final Insult

Naked Gun 33⅓: The Final Insult

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Zombies

Zombies

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Doctor Mack

Doctor Mack

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Bridge on the River Kwai

The Bridge on the River Kwai

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jallikattu

Jallikattu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
River of Grass

River of Grass

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Ninth Gate

The Ninth Gate

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Woman and the Glacier

Woman and the Glacier

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Knives and Skin

Knives and Skin

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Patton

Patton

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Kids

Kids

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
06
EXIT

EXIT

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lady from 406

The Lady from 406

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Stuber

Stuber

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Eat Locals

Eat Locals

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hibiscus & Ruthless

Hibiscus & Ruthless

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
RBG

RBG

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Snowden

Snowden

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Oldboy

Oldboy

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Still Human

Still Human

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
I Am Patrick Swayze

I Am Patrick Swayze

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Night Terrors

Night Terrors

1993
×
Read the review Edit this entry  
27
Troll

Troll

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Hologram for the King

A Hologram for the King

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Q

Q

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Body Snatcher

The Body Snatcher

1945
×
★½
Read the review Edit this entry