Sort by

Invincible has logged 54 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ryuichi Sakamoto: Coda

Ryuichi Sakamoto: Coda

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Second Is a Christian

The Second Is a Christian

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Silence

The Silence

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Moon Mask Rider

The Moon Mask Rider

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Take Point

Take Point

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Inflatable Sex Doll of the Wastelands

Inflatable Sex Doll of the Wastelands

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nagasawa Masami x Mizukawa Asami: Hawaii Onna Jitensha Futari Tabi

Nagasawa Masami x Mizukawa Asami: Hawaii Onna Jitensha Futari Tabi

2009
×
Read the review Edit this entry  
27
Rock n' Roll Cop

Rock n' Roll Cop

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sister Street Fighter

Sister Street Fighter

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
50 First Kisses

50 First Kisses

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lies She Loved

The Lies She Loved

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Taking Manhattan

Taking Manhattan

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hedonists

The Hedonists

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Esprit D'amour

Esprit D'amour

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
LALU

LALU

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Unstoppable

Unstoppable

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
War of the Infras

War of the Infras

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dragonball Evolution

Dragonball Evolution

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Manila Death Squad

Manila Death Squad

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Everything Visible Is Empty

Everything Visible Is Empty

1975
×
Read the review Edit this entry  
20
The Orchestra

The Orchestra

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Arnav at Six

Arnav at Six

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Baader Meinhof Complex

The Baader Meinhof Complex

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dreaming Murakami

Dreaming Murakami

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nagina

Nagina

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Magic Crystal

Magic Crystal

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Money Pit

The Money Pit

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Revenger

Revenger

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
If Cats Disappeared from the World

If Cats Disappeared from the World

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Realm of Deepest Knowing

The Realm of Deepest Knowing

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
War God

War God

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Legacy of Rage

Legacy of Rage

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Survival Family

Survival Family

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sea Breeze

Sea Breeze

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Secret Goldfish

Secret Goldfish

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Summer Solstice Story

A Summer Solstice Story

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Winter Woman

Winter Woman

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
After the Rain

After the Rain

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Golden Era

The Golden Era

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Great Battle

The Great Battle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Man Who Was Superman

A Man Who Was Superman

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Armour of God

Armour of God

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cleopatra Wong

Cleopatra Wong

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Eating Air

Eating Air

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry