• No Time to Die

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

  • Nobody

  • Chaos Walking

    ½

  • The Retreat

    ★★★

  • The Undoing

  • Love and Monsters

  • Soul

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

  • Greenland

    ★★★★

  • Hamilton

  • You Should Have Left

    ★★½

  • Pretend That You Love Me

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Proximity

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • Horse Girl

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Relic

    ★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

  • Cuties

    ½

  • Underwater

    ★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • 3022

  • Noelle

    ★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Color Out of Space

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Swallow

    ★★★★½

  • Blow the Man Down

    ★★★½

  • Come to Daddy

    ★★★½

  • After Midnight

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Perfect Date

  • The Curse of La Llorona

    ★½

  • Us

    ★★★

  • I See You

    ★★★