Sort by

jeremy has logged 100 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Black Mirror: Men Against Fire

Black Mirror: Men Against Fire

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
Jungle

Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Adrift

Adrift

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Trust

Trust

2010
×
★★★
Edit this entry  
17
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Revenge

Revenge

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
100 Tula Para Kay Stella

100 Tula Para Kay Stella

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Seven Sundays

Seven Sundays

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★
Edit this entry  
30
The Perfect Host

The Perfect Host

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Flower

Flower

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Passengers

Passengers

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
August: Osage County

August: Osage County

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
Crooked House

Crooked House

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Every Day

Every Day

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Midnight Sun

Midnight Sun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry