gigi has logged 41 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Killing Small Animals

Killing Small Animals

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Don't Worry, Darling

Don't Worry, Darling

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Edward II

Edward II

1991
×
Read the review Edit this entry  
24
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bliss

Bliss

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Mad Love

Mad Love

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bañeros 5: Lentos y cargosos

Bañeros 5: Lentos y cargosos

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Instrucciones para Adela

Instrucciones para Adela

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rita La Salvaje

Rita La Salvaje

2020
×
Edit this entry  
13
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Show Me Love

Show Me Love

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Camille

Camille

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Incredible Burt Wonderstone

The Incredible Burt Wonderstone

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Historias de Verano

Historias de Verano

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
The Lady of the Camelias

The Lady of the Camelias

1953
×
Read the review Edit this entry  
10
Veo Veo

Veo Veo

×
Read the review Edit this entry  
10
The Name of the Son

The Name of the Son

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dos hermanas

Dos hermanas

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Mum, Mum, Mum

Mum, Mum, Mum

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Heist of the Century

The Heist of the Century

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bright Star

Bright Star

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fine Powder

Fine Powder

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Allegro

Allegro

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cheese Head

Cheese Head

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Extraordinary Stories

Extraordinary Stories

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Heroic Losers

Heroic Losers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
A Matter of Principles

A Matter of Principles

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Skeleton in the Closet

A Skeleton in the Closet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry