• Loki

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Behind Her Eyes

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Eltilerin Savaşı

    ★★★

  • The Way We Are

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The King

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • One Love

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Instant Family

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Venom

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • Outlaw King

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • The Kissing Booth

    ½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Butterflies

    ★★★★½

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★

  • Arif V 216

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • In the Family

    ★★★★

  • Ayla: The Daughter of War

  • Justice League

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • American Assassin

    ½

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★

  • Okja

    ★★★★

  • Everything, Everything

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Gifted

    ★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★

  • Passengers

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Sister In Law

    ½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★½

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Split

    ★★★★★