• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Hatching

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Licorice Pizza

  • Embers

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Official Competition

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Old

    ★½

  • Pig

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Drive My Car

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Censor

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Concrete Cowboy

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Onward

    ★★½

  • Black Bear

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★½

  • This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Cold War

    ★★★★