Sort by

Marina has logged 35 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★½
Edit this entry  
27
Spiral

Spiral

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Opera

Opera

1987
×
★★★★
Edit this entry  
24
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★½
Edit this entry  
22
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Get the Goat

Get the Goat

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Blood for Dracula

Blood for Dracula

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
Read the review Edit this entry  
20
Creep

Creep

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Vampyr

Vampyr

1932
×
★★★
Edit this entry  
18
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stoker

Stoker

2013
×
★★½
Edit this entry  
15
Saw VI

Saw VI

2009
×
Read the review Edit this entry  
15
Saw V

Saw V

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Saw IV

Saw IV

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Saw III

Saw III

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Saw

Saw

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★½
Edit this entry  
10
Antiviral

Antiviral

2012
×
★★★★
Edit this entry  
09
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★½
Edit this entry  
08
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★★
Edit this entry  
06
Successive Slidings of Pleasure

Successive Slidings of Pleasure

1974
×
★★★½
Edit this entry  
05
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Valley of the Dolls

Valley of the Dolls

1967
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Driver

The Driver

1978
×
★★★
Edit this entry  
03
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★
Edit this entry