• Jane Fonda & Lily Tomlin: Ladies Night Live

  • Pete Davidson Presents: The Best Friends

  • Stand Out: An LGBTQ+ Celebration

  • Fire Island

    ★★★½

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • A Perfect Pairing

  • Conversations with Friends

  • Sneakerella

  • Along for the Ride

    ★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Crush

    ★★½

  • Ronny Chieng: Speakeasy

  • The Northman

    ★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • Moonshot

    ★★

  • Catherine Cohen: The Twist...? She's Gorgeous

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Embrace the Panda: Making Turning Red

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Ali Wong: Don Wong

  • Tall Girl 2

  • Fresh

    ★★★

  • The House

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Jim Gaffigan: Comedy Monster

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Anonymously Yours

    ★★½

  • The Hating Game

  • Single All the Way

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

  • Jonas Brothers Family Roast

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

  • My Christmas Family Tree

  • The Making of Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • What Happened, Brittany Murphy?

  • Robin Robin

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Lead Me Home

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

  • Dune

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • After We Fell

    ½

  • Twenty Something

  • He's All That

    ½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Vivo

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Tig Notaro: Drawn

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The Windshield Wiper

  • The French Dispatch

    ★★★