Sort by

irán has logged 144 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Wind

Wind

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Mike Birbiglia: The New One

Mike Birbiglia: The New One

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Edit this entry  
07
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Daughter from Danang

Daughter from Danang

2002
×
Edit this entry  
31
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Coraline

Coraline

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Looking for Alaska

Looking for Alaska

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Wounds

Wounds

2019
×
★½
Edit this entry  
23
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Anastasia

Anastasia

1997
×
Read the review Edit this entry  
06
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★
Edit this entry  
05
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Multi-Facial

Multi-Facial

1995
×
Edit this entry  
22
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
Edit this entry  
12
It

It

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Illusions

Illusions

1982
×
Edit this entry  
05
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
The Rider

The Rider

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Eagle vs Shark

Eagle vs Shark

2007
×
★★½
Edit this entry  
02
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★
Edit this entry  
02
Borrowed Time

Borrowed Time

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
Falling Inn Love

Falling Inn Love

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Longest Day

The Longest Day

1962
×
Read the review Edit this entry  
24
Mr. Roosevelt

Mr. Roosevelt

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★
Edit this entry  
21
Ida

Ida

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Nun

The Nun

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Black Breakfast

Black Breakfast

2008
×
Edit this entry  
19
The Accordion

The Accordion

2010
×
Edit this entry  
19
Butter Lamp

Butter Lamp

2013
×
Edit this entry  
19
Devil in a Blue Dress

Devil in a Blue Dress

1995
×
★★★½
Edit this entry  
17
Suburbia

Suburbia

1983
×
Read the review Edit this entry  
16
Young Soul Rebels

Young Soul Rebels

1991
×
Edit this entry  
14
Now and Then

Now and Then

1995
×
★★★
Edit this entry  
14
What Happened to Her

What Happened to Her

2016
×
Edit this entry  
13
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★
Edit this entry