• The Beatles: Get Back

  • House of Gucci

  • Dune

  • Jungle Cruise

  • The French Dispatch

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

  • In the Heights

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Mank

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • A Secret Love

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • The Call of the Wild

    ★★½

  • Disclosure

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Judy

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • ReMastered: Devil at the Crossroads

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • The Dirt

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Dumbo

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Leaving Neverland

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Paddleton

    ★★★½

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★