RSS feed for ireland

ireland has logged 18 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Faces

Faces

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
This Boy's Life

This Boy's Life

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Minnie and Moskowitz

Minnie and Moskowitz

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shadows

Shadows

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Opening Night

Opening Night

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Husbands

Husbands

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Judy

Judy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry