ireland has logged 17 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band

Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
No Direction Home: Bob Dylan

No Direction Home: Bob Dylan

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Panic in Needle Park

The Panic in Needle Park

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Beaches

Beaches

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
My Beautiful Laundrette

My Beautiful Laundrette

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Runaways

The Runaways

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Doors

The Doors

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry